Umów wizytę

RTG

Lekarz prowadzący: Lek. wet. Monika Myziak

W naszej Przychodni dysponujemy nowoczesnym i bezpiecznym aparatem RTG Unit z generatorem rentgenowskim firmy Poskom, który działa w systemie bezpośrednim. To całkowicie cyfrowa technika pozyskiwania zdjęć rentgenowskich, dzięki której zdjęcia są widoczne na ekranie już w kilka sekund po ich wykonaniu. W razie wystąpienia takiej potrzeby mamy więc możliwość szybkiego dokonania korekty badania poprzez wykonanie kolejnych zdjęć. Ten nowoczesny sprzęt pozwala na maksymalne skrócenie czasu badania i zminimalizowanie stresu dla zwierzęcia. 

Lista badań

Zdjęcie RTG

Badanie rentgenowskie to jedna z podstawowych technik obrazowych wykorzystywanych w diagnostyce zwierząt. Bardzo często jest uzupełnieniem badania klinicznego,ultrasonograficznego, w rozpoznawaniu wielu chorób u psów i kotów. RTG wykorzystywane jest m.in. przy podejrzeniu schorzeń układu ruchu – złamań, zwichnięć, zwyrodnień kręgosłupa bądź kończyn. Wskazaniem do badania są także objawy ze strony układu pokarmowego, np. wymioty, biegunki czy zaparcia. Jego wykonanie jest niezbędne w diagnostyce ciał obcych w przewodzie pokarmowym, kamieni w układzie moczowym, a także płynu w jamach ciała, takich jak: klatka piersiowa czy jama brzuszna

Sprawdź

Badanie z kontrastem

Jedną z metod radiografii stosowanej w naszej Przychodni jest obrazowanie z użyciem środka kontrastowego . Jego podanie jest konieczne do diagnostyki niektórych schorzeń przewodu pokarmowego związanych z zaburzeniem drożności (ciała obce,zmiany rozrostowe) Kontrast uwidacznia w sposób bezpośredni lub pośredni zmiany patologiczne oraz ciała obce.

Sprawdź