Umów wizytę

Anestezjologia

Lekarz prowadzący: Lucjan Pazur

W medycynie weterynaryjnej, tak jak i ludzkiej, zdarzają się sytuacje, w których należy wykonać zabieg operacyjny. Dzięki postępowi w farmakologii i rozwojowi technik operacyjnych, możemy jednak ulżyć zwierzętom w cierpieniu nie tylko w jego trakcie, lecz także po nim. W naszej przychodni oferujemy pełną opiekę anestezjologiczną nad zwierzęciem - od momentu przyjęcia w gabinecie do wydania właścicielowi po wykonanym zabiegu. Wszystko po to, aby zapewnić komfort i bezbolesny powrót do zdrowia Państwa pupilom. 

Zabiegi chirurgiczne wykonujemy wg procedur:infuzyjnych oraz wziewnych. Kazdy pacjent jest kwalifikowany wg potrzeb. Do znieczulenia stosujemy tylko dobrej jakości oraz najnowocześniejsze leki anestetyczne. Obie procedury anestetyczne zapewniają odpowiednią głębokość znieczulenia, bezpieczeństwo pacjenta w czasie zabiegu, a także szybkie wybudzanie po znieczuleniu. Dysponujemy specjalistycznym aparatem tlenowym, który umożliwia tlenoterapię. Ma ona zastosowanie m.in. przy wybudzaniu z narkozy po zabiegach chirurgicznych. Dzięki niej nasi pacjenci po operacjach wracają do właścicieli bezpieczni.

W około operacyjnej oraz pooperacyjnej terapii bólu stosujemy z kolei szeroki wachlarz leków przeciwbólowych w różnych postaciach, które zabezpieczają zwierzę przed niepotrzebnym cierpieniem.