Umów wizytę

Stomatologia

Lekarz prowadzący: Lucjan Pazur

Zwyrodnienia zastawek serca (endokardioza),  niewydolność nerek, zakażenia układu oddechowego – to tylko niektóre choroby, do których rozwoju może doprowadzić zły stan jamy ustnej czworonoga. Troska o stan jamy ustnej jest bardzo istotna dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach z jamy ustnej swojego pupila lub zauważysz u niego obrzęk dziąseł czy kamień nazębny, udaj się z nim do lekarza weterynarii w celu diagnozy i ustalenia dalszego postępowania. 

Do powstawania chorób zębów i tkanek przyzębia może przyczynić się wiele czynników, m.in. nieprawidłowa dieta, uwarunkowania genetyczne czy brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. W naszej przychodni doradzamy jak dbać o zęby waszych pupili i leczymy ich schorzenia. Dysponujemy specjalistycznym, stomatologicznym aparatem RTG, dedykowanym do wykonywania zdjęć zębów, który ułatwia szybkie postawienie trafnej diagnozy i efektywne leczenie.

Wykonujemy także zabiegi usuwania osadu i kamienia nazębnego, naddziąsłowego i poddziąsłowego nowoczesnym skalerem KRUUSE, który jest bardzo pomocny przy ekstrakcjach. Metoda ultradźwiękowa nie powoduje mikrouszkodzeń szkliwa i jest w pełni bezpieczna dla zębów pacjenta. Po każdym skalingu polerujemy korony pacjenta specjalną pastą, która ogranicza ponowne osadzanie się kamienia, dzięki czemu efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas.