Umów wizytę

Diagnostyka obrazowa

Lekarz prowadzący: Lek. wet. Jacek Wośko

Prawidłowa diagnoza to klucz do sukcesu w leczeniu. Jej postawienie jest możliwe m.in. dzięki różnym technikom z zakresu radiologii i ultrasonografii. W naszej pracowni diagnostyki obrazowej badania wykonują lekarze specjaliści z dużym doświadczeniem i wiedzą zdobytą w czasie studiów, w trakcie pracy oraz podczas dodatkowych szkoleń i warsztatów. 

Do swojej dyspozycji mają nowoczesny i bezpieczny sprzęt, m.in. aparat RTG Unit z generatorem rentgenowskim firmy Poskom, który działa w systemie bezpośrednim. To całkowicie cyfrowa technika uzyskiwania zdjęć rentgenowskich, dzięki której zdjęcia są widoczne na ekranie już w kilka sekund po ich wykonaniu. W razie wystąpienia takiej potrzeby mamy więc możliwość szybkiego dokonania korekty badania poprzez wykonanie kolejnych zdjęć. Ten nowoczesny sprzęt pozwala na maksymalne skrócenie czasu badania i zminimalizowanie stresu dla zwierzęcia. 

Korzystamy także z wysokiej klasy nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego ESAOTE MyLab 40 Vet, który jest dedykowany dla weterynarii. Sprzęt jest wyposażony w sondy do wykonywania USG, echokardiografii z równoczesnym badaniem ekg serca oraz badania przepływów metodą dopplera. Wysoka jakość obrazu otrzymanego podczas badań usg pozwala na bardzo precyzyjne określenie granic zmian.